Specializovaný prodej vzduchotechniky a ventilátorů

Ventilátor Vents 100 STH doběh, hydrostat 

Cena: Kč s DPH
Kód: 5403
Dostupnost:skladem
Množství:
ventilátor do koupelny S

Ventilátor Vents 100 STH doběh, hydrostat

Použití
Axiální ventilátor VENTS S je určeny k odsávání vzduchu z bytových a nebytových prostor, jako jsou kuchyně, koupelny, toalety, WC, kanceláře, prodejny, garáže, sklady, restaurace a pod. Vzhledem ke svým technickým parametrům je ventilátor určeny k použití pro kratší ventilační potrubí s nízkou tlakovou ztrátou, případně k odsávání přímo přes stěnu. Ventilátory jsou kompatibilní se vzduchotechnickým potrubím o daném průměru. Časový spínač a hygrostat je umístěn přímo ve ventilátoru. Možnost nastavení časového spinače je od 2 do 30 minut. Možnost nastavení hygrostatu je od 60 do 90%.
Instalace
Speciálně navržená konstrukce těla ventilátoru umožňuje jeho jednoduchou montáž a demontáž. Možnost montáže vertikálně i horizontálně. Vyroben z hmoty ABS. Ventilátory vybavené motorem s kuličkovými ložisky prodlužují životnost ventilátoru z 5000 hod. provozu až na 30000 hod. Pokud použití ventilátoru vyžaduje montáž do stropu, nebo je provoz delší než 30 min. v jednom cyklu je nezbytné použít ventilátor s kuličkovými ložisky.

Jak funguje časový spínač a hygrostat ? U hygrostatu lze natavit spínání vlhkosti přibližně od 60-90%.  Pokud ventilátor neodsaje vlhkost pod danou úroveň nastavení běží stále. Ventilátory s časovým spinačem a s hygrostatem mají na zapojení tři svorky : N-nula, L-fáze, LT-ovládání. Pokud nebudete mít k ventilátoru přiveden třetí vodič na svorku LT od externího spinače, ventilátor bude ovládán pouze vestavěným hygrostatem a Vy si ho nebudete moci libovolně zapnout. Použití externího spinače slouží k tomu, aby se ventilátor mohl zapnout na dobu, dle nastavení časového spinače, bez toho, aniž by byl ovládán pouze hygrostatem. Pokud budete chtít ventilátor zapnout a vlhkost bude menší než co máte nastaveno na hygrostatu přivede se krátký impuls napětí přez tlačítko na svorku LT /na svorce LT nesmí být trvale napětí, pokud by bylo na svorce LT trvale napětí, ventilátor nebude vypínat./. Zapojení ventilátoru : svorky N a L musí být trvale pod napětím. Pokud prvně zapojím ventilátor s časovým spinačem na sít - ventilátor pokud není vlhkostní čidlo sepnuto běží po dobu, která je nastavena na časovém spinači to je minimálně 2min- až.30min., potom vypne a je připraven na další impuls buď z externího spinače nebo na impuls s hygrostatu.  Zapojení by měla provádět osoba znalá v oboru elektro, proto doporučuji svěřit zapojení a nastavení ventilátoru odborníkovi.

Technické parametry:

Napájení [V/Hz]  230/50
 Příkon [W]  14
 Průtok vzduchu [m3/h]  95
 Otáčky[min]  2300
 Statický tlak [Pa]  35
 Akustický tlak [dB/1m]  34
 Teplota max [C]  40
 Průměr [mm]  100
 Kuličková ložiska  ne
 Časový spinač  2-30 min. nastavitelný

« zpět
©2018 Ventilátor od specialisty na ventilátory a vzduchotechniku Palmat s.r.o.